Lietuvoje sukurta ir sparčiai išpopuliarėjusi plagiato atpažinimo sistema plag.lt nuo šiol prieinama ir prancūzų akademinei bendruomenei – įmonė, valdanti plagiato aptikimo sistemą atidarė prancūzakalbiams skirtą svetainę plagramme.fr. Šis žingsnis leis bendrovei pasiekti apie 110 milijonų šia kalba kalbančių klientų iš daugiau kaip 23 valstybių: Prancūzijos, Belgijos, Kanados, Šveicarijos ir kt. Tai pirmasis lietuvių bendrovės žingsnis žengiamas į užsienio rinkas.

Nauja rinka – nauji partenriai

 

Plag PrancūzijojeŠiuo metu įmonė Prancūzijoje derasi su keliais galimais partneriais, tarp kurių – vienas iš prestižinių ir pasaulyje labai gerai žinomų universitetų. Įmonės teigimu, partneris žada prisiimti dalį įsipareigojimų, susijusių su projekto sklaida frankofoninėje erdvėje.

Portalu plagramme.fr labai domimasi dėl technologinių šio produkto aspektų. Anot sistemos kūrėjų, Prancūzijos rinkai bendrovė pasiūlė ne vien plagiatą atpažįstančią programą, o produktą, apjungiantį savyje inovatyvias dokumentų analizės technologijas. „Rinkose, į kurias įžengėme, jau yra panašių sistemų, tačiau iš jų mus išskiria tai, kad mūsų produktas geba pats mokytis geriau aptikti plagiatą bei tiksliai apskaičiuoti plagiato tikimybę dokumentuose“, teigė bendrovės direktorius Chorst KLAUS, pridūręs, kad prancūzus labiausiai sužavėjo ne esami, o planuojami pasiekimai.

Pranašumas – technologinė lyderystė

 

Anot įmonės atstovo, savo technologiniu lygiu sistema jau seniai buvo palikusi Lietuvos rinką, tačiau realiam žingsniui į užsienį reikėjo daug ruoštis: tirti prancūzų kalbos subtilybes, jų rašymo ypatumus, kaupti šaltinių duomenų bazę. „Nors ne visi darbai atlikti, tačiau rinkose, kuriose mes dirbame, esame absoliutūs technologiniai lyderiai“, – dėstė pašnekovas.

Prancūzams pristatytos technologijos veikia ir lietuvių akademinei bendruomenei skirtoje svetainėje. Lietuvoje plag.lt sistema naudojasi dėstytojai ir studentai iš visų aukštųjų mokyklų. Sistema nuolat stebi ir periodiškai skelbia plagijavimo būklę Lietuvos aukštosiose mokyklose. Šie duomenys prieinami sistemos svetainėje.